Umělci

Daniela Choděrová

Daniela ChoděrováHlavní představitelka

Daniela Choděrová vystudovala činoherní herectví na brněnské JAMU a poté působila v mnoha divadlech (ABC, Komedie, Bez Zábradlí, Celetná, Divadlo X10 a další).

V televizi jste ji mohli vidět mnoha seriálech (např. Rodinná pouta, Vyprávěj, Přístav)a filmech (třeba Wrong Mr.Johnson, V jiném stavu, Gangster Ka, Řachanda).

Mezi její nejoblíbenější role patří Máša (A. P. Čechov: Racek), Líza Pleilová (Nis-Momme Stockmann: Světa plný zuby) a Florence Ungerová (Neil Simon: Velký holky nepláčou).

Věnuje se také charitativní činnosti, je patronkou Centra Locika, které pomáhá dětemohroženým domácím násilím.

Irena Žantovská

Režie

Irena Žantovská absolvovala v roce 1982 ekonomiku na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Úspěšně vystudovaný obor ale opustila a pokračovala ve studiu se zcela jiným zaměřením.

V roce 1987 se stala posluchačkou divadelní a rozhlasové režie na pražské DAMU. K diplomu z chemie přibyl další a Irena Žantovská se stala v roce 1991 režisérkou a uměleckou šéfkou činohry Divadlo F.X.Šaldy v Liberci. Zde se uvedla velmi úspěšnou inscenací Shafferova Amadea, v níž uplatnila svůj smysl a cit pro působivé propojování různých divadelních žánrů.

Základem jejích uměleckých aktivit je její všestranné působení na divadle. Mimořádný význam v tvorbě Ireny Žantovské má inscenace Monology vagíny (Vagina monology) v pražském Nosticově divadla. Tato inscenace získala v roce 2003 nominaci na Cenu Alfréda Radoka.

Pozoruhodná inscenace hry americké autorky Eve Ensler(ové), „dojemná a rozpustilá exkurze do poslední neprobádané oblasti, do poslední zakázané zóny, je oslavou ve vší své složitosti a tajemnosti“, v nížexcelovaly a excelují Dáša Bláhová, Míša Sajlerová a Anna Polívková, se setkala se zcela mimořádným ohlasem a hraje se dodnes.

Emma Peirson

Konstanze KromerAutorka

Dramatička, režisérka a producentka Emma Peirson je absolventkou jihoafrické Akademie filmových, televizních a dramatických umění.

Její mnoha cenami ověnčenou hru Defending The Cavewoman uvádějí s velkým úspěchem divadla po celém světě, v Evropě od Německa po Litvu.

Hlavní a jediná hrdinka „one woman show“ se s velkým nadhledem a vtipem zamýšlí nad častou neschopností mužů a žen spolu komunikovat.

Yvetta Lizatović

Yvetta LizatovićProducent

Od počátku 90. let zastávala místo výkonného producenta koncertů, na nichž vystupovali Rolling Stones, Pink Floyd, Bon Jovi, Joe Cocker, L. Pavarotti, Dizzy Gillespie a další. Producentsky se podílela i na vystoupení prezidentů Václava Havla a George Bushe v roce 1992, které proběhlo před zcela zaplněným Václavským náměstím.

Od roku 1996 začala se svou agenturou Point působit i v oblasti PR s převažujícím zaměřením na eventy (Ballantine’s Urban High – snowboardová exhibice na U-rampě pořádaná na Výstavišti Praha pro 50 000 diváků, Pierre Cardine – módní přehlídka za účasti Pierra Cardine a Evy Herzigové na Žofíně, Otevření obchodu Hermés – Pařížská ul., Hugo Boss – módní přehlídka ve vozovně Střešovice apod.)

V roce 2003 své portfolio rozšířila o divadelní představení Caveman, které úspěšně produkuje dodnes. www.caveman.cz Představení dosud vidělo téměř 1 000 000 milion diváků a každým rokem jich okolo 70 000 přibývá. Rok 2019 se stal pro ni i pro celou agenturu významný tím, že se „Caveman family“ rozrostla o dalšího člena – Cavewoman.

Klára Klempířová

Klára KlempířováKostýmy

Přední česká stylistka a poradkyně v oblasti stylu a módy.
Lektorka odborných kurzů.
Porotkyně soutěží pro začínající stylisty a návrháře.
Kostýmní výtvarnice.
MÓDĚ, ODÍVÁNÍ, NAVRHOVÁNÍ KOSTÝMŮ SE VĚNUJE SOUSTAVNĚ OD 1984 DO SOUČASNOSTI.